10 Lekcí pro klid duše a harmonické vztahy

...aneb skupinová psychoterapie s  pomocí příběhů

 Zveme vás na 10 SETKÁNÍ SKUPINOVÉ PSYCHOTERAPIE s pomocí silných příběhů, tvořivých technik, imaginativního myšlení. V bezpečném prostředí navážete kontakt se svým pravým Já – jeho zdroji, energií, potřebami.


V LEDNU 2024 STARTUJEME V HRADCI KRÁLOVÉ A ON-LINE

Lidé prosili jednoho rabiho, jehož dědeček byl Baal Šemovým žákem, ať jim vypráví nějaký příběh. Příběh, odpověděl, se má vyprávět tak, aby dokázal pomoci sám o sobě. A pokračoval: Můj dědeček byl chromý. Jednou ho prosili, aby vyprávěl něco o svém učiteli. A tak jim začal vyprávět, jak svatý Baal Šem při modlitbě skákal a tančil. Můj dědeček vstal a vyprávěl, a vyprávění ho strhlo natolik, že najednou začal sám skákat a tančit, aby ukázal, jak to dělal mistr. V tu chvíli se uzdravil"
                                             
                                                   Pavel Hošek, Chasidské příběhy 

Z bylinkárny tradičních TERAPEUTICKÝCH PŘÍBĚHŮ vybíráme 10 nejlepších, které mixujeme do voňavé směsi. Vše na míru účastníkům skupiny. Můžete se těšit třeba na řecké mýty, biblické příběhy, ale i povídku od Karla Čapka. Nejradši pracujeme se syrovými biblickými příběhy, protože líčí život bez příkras a kudrlinek. A jsou to vlastně příručky krizového managementu.    

Deset příběhů o vztazích mezi muži a ženami, příběhů o zradě a odplatě, o síle osudu, o vztazích mezi sourozenci a rodiči, příběhů o lásce i nenávisti, naději i poslání, nebo jen o nepříjemných situacích, které se občas stávají každému . Deset příběhů tak trochu i o nás.

Skrze mluvení o příbězích v rámci terapeutické skupiny se dotýkáte hlubších vrstev svého vnitřního světa. Lépe rozumíte svým pocitům. Nacházíte nové způsoby řešení starých problémů. 

Skupinová psychoterapie s pomocí příběhů:

 • Snižuje úroveň stresu a úzkosti.
 • Restartuje energii (ve skupině bývá obvykle něco dobrého na zub, milí účastníci a zábava). 
 • Zkvalitňuje spánek (i díky nácviku unikátní relaxační techniky).
 • Osvobozuje z temného lesa úzkostí, paniky a deprese. 

 • Předává cenná poselství o vztazích a fungování světa.

 • Nabízí podporu v obtížných situacích.

Provází vás Mgr. Robert Stuchlík a jako koterapeuté Mgr. Eliška Zapletalová a Ing. Mgr. Pavel Hochmann - terapeuti s 25 letou praxí. Naše metoda práce vychází z propracovaného psychoterapeutického systému tzv. existenciální hagioterapie, která je provozována již více než 28 let v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Jde tedy o metodu ověřenou a etablovanou v oblasti péče o duševní zdraví. Tuto klasickou metodu doplňujeme a rozšiřujeme o moderní psychoterapeutické postupy.   

Pro koho je skupina vhodná?

Skupina je určená pro klienty, kteří rádi čtou a přijmou pozvání k rozhovorům v malé skupině. Komunikace a sdílení se skupinou jsou klíčové prvky naší terapie. Výhodná (nikoli nutná) je předcházející zkušenost s individuální, či skupinovou psychoterapií. Podmínkou je vstupní rozhovor na který se můžete objednat u Roberta na 776 605 395. 

Pokud se cítíte připraveni na učení, růst, hlubší sebepoznání a spolupráci s ostatními členy expedice za léčivými příběhy, ozvěte se nám a my vám rádi pošleme bližší informace. Počet míst je omezený!


SHRNUTÍ:

 • Počet osob ve skupině:  6-10
 • Terapeuti: Mgr. Robert Stuchlík (Hradec, Praha), Mgr. Eliška Zapletalová (Hradec), Ing.Mgr. Pavel Hochmann (Praha)
 • Termíny Hradec Králové (17:30-19:30): 18.1., 25.1., 1.2., 8.2., 15.2., 29.2., 7.3., 14.3., 21.3., 4.4.2024, Psychoterapeutické centrum Hradec Králové, Špitálská 149/7
 • Termíny ON-LINE (19:00 - 20:30): 21.1., 4.2.,18.2., 3.3., 17.3. 2024 
 • Cena: 5 500 Kč za 10 lekcí (275 Kč za 60 min. skupinové terapie), nebo 2 750 Kč za 5 lekcí ON-LINE. Pokud využijete příspěvek Všeobecné zdravotní pojišťovny na tzv. psychosociální podporu, tak ze své kapsy platíte pouze 500 Kč.
 • Příspěvek zdravotních pojišťoven: Ano
 • Kolik kdo přispívá: VZP  5 000 Kč, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna 2 500Kč, Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra 4 000 Kč, Zaměstnanecká pojišťovna Škoda 2 000 Kč.
 • Jak zažádat o příspěvek VZP?  ZDE  


Chci se přihlásit na skupinu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.